Vide

Mēs nosakām standartus!

OTTO jau vairākus gadus izmanto kvalitātes zīmes, ar kurām apzīmē daudzus produktus: piemēram, jau kopš 2003. gada izmeklētas tekstilijas tiek apzīmētas ar PURE WEAR zīmogu, kas apzīmē bioloģiskās kokvilnas materiālu, bet kopš 2005. gada noteiktas tekstilijas tiek apzīmētas arī ar Cotton made in Africa jeb Āfrikā audzētas kokvilnas kvalitātes zīmi.
• Mūsu tekstilijas tiek stingri pārbaudītas un nesatur veselībai kaitīgas vielas, turklāt mūsu standarti ir augstāki par likumā noteiktajiem un tie ir orientēti uz Eko Tex standartu 100. Pēc izturētas pārbaudes produkti saņem mūsu kvalitātes zīmi »Ādai labvēlīgs, jo nesatur veselībai kaitīgas vielas«.
• Izvēloties tekstilijas, mēs ievērojam stingri nospraustus mērķus dzīvnieku aizsardzības jomā. Piemēram, kopš 1991. gada mēs savā preču sortimentā vairs neiekļaujam īstas kažokādas apģērbus.
• Ja starp mūsu produktu izcelsmes valstīm ir zemes, kurās sociālo standartu ievērošana nav pašsaprotama lieta, tad mūsu uzdevumā neatkarīgi eksperti regulāri veic darbapstākļu kontroli pie šiem preču piegādātājiem.
• Izmantojiet šos orientierus iepērkoties − tādā veidā arī Jūs pavisam vienkārši varat noteikt standartus!

 

roheline.jpg
»Ādai labvēlīgs, jo nesatur veselībai kaitīgas vielas«
Apģērbi un mājas tekstils ir pārbaudīti saskaņā ar stingriem kvalitātes kritērijiem un nesatur formaldehīdu, smagos metālus un azokrāsvielas. Šī zīme ir gandrīz 100% no mūsu tekstilizstrādājumiem.

purewear.gif
»PURE WEAR – tīra šķiedra«
PURE WEAR ir OTTO augstākā standarta apzīmējums ekoloģiski optimizētām tekstilijām. Šiem izstrādājumiem izmantotā kokvilna nāk no kontrolētas bioloģiskās lauksaimniecības (pazīstama arī kā organiskā jeb bioloģiskā kokvilna). Visi PURE WEAR produkti ir optimāli pārbaudīti - tie nesatur veselībai kaitīgas vielas un ir īpaši labvēlīgi ādai. To garantē precīza un mūsdienīga testa metode ādas panesamības noteikšanai, kura sākotnēji izstrādāta kosmētikas industrijas vajadzībām.

 

africa.gif
»Cotton made in Africa – jeb Āfrikā audzēta kokvilna«
Cotton made in Africa - tā ir ar rokām novākta kokvilna, kuras ražošanas procesi notiek saskaņā ar ekoloģiskiem, ekonomiskiem un sociāliem aspektiem Āfrikā. Projekts Cotton made in Africa sekmē ekoloģiskas kokvilnas audzēšanu, palīdz cīnīties pret nabadzību Āfrikā un veicina apkārtējās vides aizsardzību. Ar mūsu atbalstu pašpalīdzības ceļā var tikt uzlaboti afrikāņu kokvilnas zemnieku un viņu ģimeņu dzīves apstākļi. Uz vietas rīkotās speciālās apmācībās zemnieki tiek iepazīstināti ar jaunām kokvilnas audzēšanas metodēm, lai gūtu lielāku peļņu, kā arī lai saudzētu apkārtējo vidi un savu veselību. Veiksmīgas projekta realizēšanās gadījumā turpmāk vairāk bērnu varēs apmeklēt skolu un tādējādi uzlabosies viņu nākotnes iespējas. Plašāku informāciju Jūs atradīsiet Internetā: www.cotton-made-in-africa.com

 

goodweave.gif »GoodWeawe«
OTTO piedāvā ar Goodweave zīmogu apzīmētus roku darbā pītus vai sietus paklājus no Indijas un Nepālas, kuru izgatavošanā netiek izmantots nepieļaujams bērnu darbaspēks. Aiz Goodweave zīmoga stāvošā bezpeļņas organizācija cīnās par bērnu tiesību aizsardzību Dienvidāzijas paklāju industrijā. Daudzos turienes reģionos bērnu darbaspēks diemžēl nav nekāds izņēmums. Ražotņu sertificēšana un kontrolēšana kalpo cīņai pret šo nepieļaujamo bērnu nodarbināšanu. Tāpēc paklāja apakšpusē atrodamais GoodWeave zīmogs ietver sevī kodu numuru ar informāciju par šī paklāja izcelsmi. Bez tam 1,5 procenti no paklāju iepirkuma cenas tiek novirzīti sociālām programmām, kuras atbalsta bijušos nodarbinātos bērnus - ar Goodweave atbalstu bērni var apmeklēt skolu un iegūt izglītību. Jau gadu pēc iniciatīvas grupas izveidošanas cīņā pret nepieļaujamu bērnu darbaspēka izmantošanas paklāju ražošanas industrijā OTTO bija pirmais pasta sūtījumu katalogs, kas 1995. gadā savā sortimentā iekļāva paklājus ar sociālo zīmogu. Kopš tā laika pārdoti jau vairāk nekā viens miljons sertificēto paklāju, bet šī zīmoga organizācijai līdz šim novirzīti vairāk nekā 550000 eiro, kas izmantoti bērnu izglītošanai Indijā un Nepālā.